Real Madrid Neymar Sevdası

0
316

Geçtiğimiz sezonun Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Real Madrid her sene olduğu gibi bu sene de transfer sezonunda tüm gözleri üzerinde topladı. Geçen sene Barcelona’dan PSG’ye transfer olan ve dünyanın en yüksek bonservis bedelli oyuncusu unvanını elinde taşıyan Brezilyalı yıldız Neymar, bu sene ise Madrid’e oldukça yakın. İspanyol ekibinin yıldız oyuncu için kesenin ağzını açtığı ifade ediliyor. Bu transfer gerçekleşirse, Real Madrid’in hangi oyuncu ile yollarını ayıracağı başka bir merak konusu. Real Madrid Neymar transferini bitirmek için 300 Milyon Euro gibi bir rakamı gözden çıkarttı.

Real Madrid Neymar Transferi Ne Kadar Tutacak?

Brezilyalı oyuncu Neymar PSG takımında mutsuz günler geçiriyor. İstenilen başarıların elde edilememesi ve Neymar’ın daha büyük bir takımda oynamak istemesi nedeniyle Madrid ekibine sıcak baktığı gelen haberler arasında. Bir diğer yandan Neymarın transfer bedelinin ne olacağı merak ediliyor. Tüm bu bilgiler ışığında transferin Dünya Kupası sonrası netleşeceği görülüyor. Brezilya milli takımında forma giyen Madridli oyuncuların da Neymar’ı ikna etmeye çalıştığı söyleniyor.

Ronaldo Gidiyor Mu?

Dünyanın aktif olarak futbol oynayan en büyük efsanesi Ronaldo’nun Madrid’den ayrılması gündemi meşgul ediyor. Neymar’ın Real Madrid’e gelmesi halinde Ronaldo ile yollar ayrılabilir. Bu durum Madrid taraftarını ikiye bölmüş durumda. Bir taraf Ronaldo’nun kalması gerektiğini düşünürken bir taraf ise değişimin şart olduğu görüşünü savunuyor. Madrid 33 yaşındaki oyuncudan bonservis bedeli elde etmek istiyor. Özellikle İngiliz ekipleri Portekizli oyuncu ile yakından ilgileniyor. İlerleyen zamanlarda bu transferler ile alakalı olarak açıklama yapılması bekleniyor. Dünya Kupası ardından transfer gelişmeleri daha hızlı bir şekilde yaşanacak. Tüm transfer haberleri ve çok daha fazlası ile ilgili Mobilbahis‘e giriş yapın.

Real Madrid Kimleri Satacak?

Dünya Kupasında performans sergileyen Madridli oyuncuların değerleri katlanarak artmaya devam ediyor. Bu durum Madrid yönetimini mutlu ediyor. Transfer arayışında olan ekip, kendi oyuncularının değerlenmesi ile birlikte transfer bütçesini arttırabilir. Bu nedenle gelecek oyuncular kadar gidecek oyuncular da önem kazanıyor. Neymar’ı alması halinde birkaç oyuncu satması gereken ekip, Ronaldo ile yolları ayırdığı takdirde imaj kaybı yaşayabilir. Bu nedenle gündemdeki gelişmeleri takip etmek gerekiyor. Zidane sonrası dönemde Madrid’i oldukça ilginç günler beklediği söylenebilir.