Dünya Kupası 2018 Öne Çıkan Yıldızlar

0
312

FIFA 2018 Dünya Kupası 2018 heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Turnuvaya çok hızlı başlayan Portekiz, Ronaldo’nun ön plana çıkması ile şampiyonluğun adaylarından biri olduğunu göstermişti. Fakat Uruguay’a elenen ekip, tam bir hayal kırıklığı yaşattı. Bunun dışında katıldığı her turnuvada şampiyonluk adayı olmayı başaran Almanya, bu sefer ilk turda elendi ve otoriteleri şaşırttı. Şu anda turnuvaya devam eden ekipleri içerisinde göze çarpan bir çok oyuncu bulunuyor. Özellikle İngiltere’nin golcü oyuncu Harry Kane, attığı goller ile isminden söz ettiriyor.

Dünya Kupası 2018’de Golcüler Durmuyor

Gollerine devam eden tek oyuncu İngiliz Harry Kane değil. Uruguay’ın iki yıldızı Cavani ve Suarez, Belçika’nın yıldız oyuncusu Lukaku, Brezilyalı Neymar da öne çıkan yıldızlar arasında. Aynı zamanda kalecilerin de ön plana çıktığından bahsedebiliriz. Özellikle Uruguay’ın kalecisi Muslera’da olağan üstü performans sergileyen oyuncular arasında. Galatasaray’ın yıldız kalecisinin bu performansı, oyuncunun değerinin artmasına neden olabilir. Bu durum en çok Galatasaray’a yarayacak gibi duruyor.

dünya kupası 2018

Genç Yıldızlar Sahne Alamıyor

Mobilbahis maç günlerine özel olarak oranlarını oyuncu kadrosuna yüksek standartta sunmaktadır. Turnuvanın en dikkat çekici özelliği ise kendi yıldızını yaratamamış olması. Şu ana kadar takımlarını sürükleyen isimlere bakıldığı zaman kariyerli yıldız oyuncular ile karşılaşıyoruz. Bu durum da futbol severlerin bir miktar canını sıkıyor. Yeni oyuncu keşfetmek isteyen scout ekipleri de zor günler yaşıyor diyebiliriz. Yıldız oyuncular değerlerini katlamaya devam ederken, yeni yıldız oyuncuların türememesi, futbol piyasasının canlanmasını engelliyor. 18-20 yaşlarında yıldızı parlayan tek oyuncu ise Fransız yıldız Mbappe ise önümüzdeki sezon Madrid yolcusu olabilir. Neymar ve Mbappe ile ilgilenen Madrid, PSG’nin kolunu ve kanadını kırmak istiyor.

Modric Gerçeği

Turnuvanın en başarılı ekiplerinden biri olan Hırvatistan bu Başarsında orta sahasına çok şey borçlu gibi duruyor. Özellikle Modric ve Rakitic’in performansları, ekibi dünya kupasını favorisi durumuna getirdi. Fakat bu ikiliden Modric’in daha ön planda olduğunu söylersek kimseyi kırmayız. Attığı goller ve oyuna kattığı akıl ile dünyanın en iyi orta sahası olan Modric aynı zamanda önümüzdeki sezon için Madrid’in en önemli futbolcusu olacak gibi gözüküyor.